Ал Ахли спечели 12-ата си победа в африканската Шампионска лига

Ал Ахли и Есперанс ще се състезават в разширеното Световно клубно първенство на ФИФА през следващата година. Ал Ахли спечели своята рекордна 12-та титла в Африканската Шампионска лига, след като победи Есперанс с 1-0 на финала в Кайро. Първият мач завърши при нулево равенство в Тунис, но Ал Ахли си осигури ранна преднина в реванша с гол на Рами Рабия. Въпреки че създаде повече възможности, Ал Ахли не успя да увеличи преднината си през първото полувреме.

Есперанс имаше затруднения да създава положения срещу силната защита на Ал Ахли, като тунизийският клуб не успя да пробие. Резервата Афша беше близо до втори гол за Ал Ахли, но ударът му от пряк свободен удар срещна гредата. В крайна сметка Ал Ахли успя да спечели с общ резултат 1-0, осигурявайки четвъртата си титла в Шампионската лига за пет години.

Серията без загуба на Ал Ахли в континенталната надпревара се разшири до 22 мача, като Мостафа Шобейр запази девет последователни сухи мрежи през турнира. Клубът от Кайро спечели и титли от Шампионската лига за четвърти път. И Ал Ахли, и Есперанс вече се бяха класирали за Световното клубно първенство, заедно с Уидад Казабланка и Мамелъди Съндаунс. Турнирът ще се проведе в САЩ през юни и юли следващата година. Пълна публика на международния стадион в Кайро стана свидетел на победата на Ал Ахли във финала.