Паоло Банчеро губи 32 точки, след като Меджик триумфира над Пеликанс със 117-108

Паоло Банчеро изведе Орландо Меджик до победа със 117-108 над Ню Орлиънс Пеликанс с 32 точки. Франц Вагнер допринесе с 24 точки, а Мориц Вагнер добави 18 точки за Меджик. Тази победа бележи третата им поредна победа, поставяйки ги с половин мач пред Ню Йорк Никс за четвъртото място в Източната конференция. От друга страна, Си Джей Макколъм записа 36 точки и 10 борби за Пеликанс, които загубиха три от последните си четири мача, падайки от четвърто на шесто място в Западната конференция.

По време на играта Зион Уилямсън имаше страшен момент, когато Гари Харис неволно го спъна, което накара Уилямсън да напусне за кратко играта. Въпреки завръщането си в играта, Уилямсън прекара по-голямата част от четвъртата четвърт на пейката, като изигра общо само 29 минути. Уендъл Картър-младши допринесе с 14 точки и 11 борби за Меджик, които стреляха 51,3% от игра. Меджик имаше преднина от 20 точки през четвъртата четвърт, след като наказателни удари на Мориц Вагнер направиха 104-84.

Ню Орлиънс опита да се върне, довеждайки резултата до 112-106 35 секунди преди края, но забивката на Банчеро подпечата победата за Орландо. Трима играчи на Pelicans, Хърб Джоунс, Трей Мърфи III и Дайсън Даниелс, бяха изгонени от играта заради забележки, направени към длъжностните лица. Banchero вече отбеляза 30 или повече точки в мач 10 пъти този сезон, впечатляващо осигурявайки победата за Magic. След това Орландо ще се изправи срещу Шарлът Хорнетс, докато Пеликанс ще приемат Сан Антонио Спърс, за да завършат домакинството си от шест мача.