Регионална организация насърчава семейните дискусии относно донорството на органи

БЪРЛИНГТЪН, Вирджиния (WCAX) – Въпреки силното представяне през първото полувреме срещу Carolina Core, Vermont Green FC не можа да запази преднината си и в крайна сметка загуби с 2-1, което ги накара да бъдат елиминирани от US Open Cup.

През първото полувреме Върмонт Грийн поведе, когато Янив Базини успешно реализира дузпа в 28-ата минута. Вратарят Нейтън Шнур направи пет важни спасявания, за да запази отбора си напред, но Каролина Кор се пребори през второто полувреме.

Папа Ндойе от Каролина Кор вкара дузпа, за да изравни резултата на 1:1 в 60-ата минута, последвана от гол на Джошуа Родригес в 70-ата минута. Vermont Green FC имаше няколко възможности да изравни, но не успя да го направи, което доведе до загуба с 2-1.

След мача старши треньорът Адам Пфайфер изрази благодарността си за подкрепата от страна на феновете и общността. Въпреки загубата, той похвали усилията на отбора си срещу силен противник и призна предизвикателствата, пред които са изправени.

Вермонт Грийн сега ще премести фокуса си върху предстоящата кампания USL2, която започва на 18 май срещу Бостън Сити. Отборът ще има известно време да се прегрупира и да се подготви за новия сезон след отпадането си от US Open Cup.