1-ви срещу 164-ти в света

Загрявката за Швеция не донесе желания успех в Лийдс, да не говорим за резултатите. Треньорският щаб, воден от мениджъра на отбора Ралф Рангник, имаше много планове за Стокхолм. Те искаха да натрупат инерция и няколко щяха да бъдат представени, включително вратарят Бакман, който не можеше да се справи със задни подавания и искаше да изчисти с глава. себе си на земята.

Гафът даде ранна преднина на Молдова в Дамаскан (3-и) и направи играта на Австрия още по-трудна срещу дефанзивен противник. Австрия доминираше по-голямата част от топката, но допусна ненужни грешки в надграждането на мача, центриранията им бяха твърде неясни и обща липса на точност. тяхното господство. Мачът беше също толкова труден, колкото Естония през март. Onishiwo изравни в крака си, но спъна отблизо.

Само през първото полувреме, когато Арнаутович и Алаба загряваха, се разнесе сигналът за полувремето. Капитанът на отбора Рангник просто искаше да привлече Алаба по спешност. Звездата на Реал, подобно на Арнаутович, беше резерва и схемата беше леко коригирана на 4-2-3-1, така че очевидно беше достатъчно голям.

Ситуацията бързо се обърна към по-добро, след като Грегорич вкара знаменития изравнителен гол след хубава комбинация (50′). След убийствено настроение през първото полувреме, публиката отново се върна. Австрия имаше надмощие, но нямаше късмет с удара на Сабицер след настройка на Арнаутович и имаше повече късмет при контраатака на Молдова чрез Постлачи.

Времето изтичаше и усилията бяха безспорни, но инерцията беше изгубена и страхотният шанс за победа на финала беше загубен. Така Австрия приключи едно негостоприемно и често неприятно изпитание с равенство 1-1 срещу Република Молдова. Хубавото: поне успяхме да избегнем поражението и по този начин да избегнем неудобството.