Canada Secures 2nd Gold Medal at World U23 Cross-Country Ski Championships in Mixed Relay Event

Канада спечели втория си златен медал на световното първенство по ски бягане до 23 години в Планица, Словения, с победата си в смесената щафета. Отборът, състоящ се от Дерек Деулинг, Жасмин Дролет, Мак Холман и Лилиан Гаг, отпразнува победата си в Словения над второто място Франция и Швеция, които взеха бронзовия медал.

Дерек Дюлинг от Уайтхорс, Жасмин Дролет от Росланд, Британска Колумбия, Мак Холман от Тъндър Бей, Онтарио, и Лилиан Ганьон от Квебек Сити надделяха при проливен дъжд над вицешампионката Франция и бронзовия медалист Швеция. Канада се класира на шесто място след първите два етапа от неделната щафета на 20 километра. Холман затвори разликата от 15 секунди спрямо предните състезатели до 2,2 секунди, когато предаде на Ганьон за опорния етап.

Ганьон успя да премине през последните 150 метра в спринт до линията. Канада изпревари французите със седем десети от секундата и Швеция с осем десети. Соня Шмид от Уайтхорс стана първата канадка, спечелила злато на световното първенство до 23 години във вторник в спринта за жени. Този втори златен медал идва след победата на Шмид. Gagnon, Schmidt и останалата част от канадския отбор продължават да демонстрират своите умения и решителност на световната сцена, затвърждавайки присъствието си като сила, с която трябва да се съобразяват в международните състезания по ски бягане.