Германски баскетболист печели и Словения

Германските баскетболисти поддържат перфектен рекорд на Световното първенство и също така се справиха чудесно с жестоките вътрешни конфликти в дуела си с Лука Дончич. В неделя Япония постигна петата си победа в пет мача в Окинава, побеждавайки Словения, която имаше двуцифрен аванс на полувремето, с чисто почистване от 100-71 (38-34).

Отборът на националния треньор Гордън Хърбърт е в отлична форма и ще продължи към финала в Манила като един от претендентите за златния медал. Първият четвъртфинал на Германия от Световното първенство от 2006 г. насам ще се проведе в сряда и може да се изправи срещу Латвия или Испания.

Приложението Daily Mirror Доставя най-новите новини, информация и анализи направо на вашия смартфон. Също така дигитални вестници. Изтеглете го тук безплатно.

Капитанът Денис Шрьодер и националният селекционер Хърбърт се сбиха жестоко по време на ранно спиране. „Седнете“, извика 64-годишният мениджър на капитана, когато приятелят му не изслуша Хърбърт и разкритикува Даниел Тейс без съмнение. Шрьодер обаче спря след съобщението и противоречи на думите на националния селекционер с думите „Не ми говори така“.

След това пойнтгардът на Торонто Раптърс седна на пейката за няколко минути, преди да се завърне със страхотно представяне. Шрадер допринесе с 24 точки и 10 асистенции за победата, а проблемът с гърба, който имаше срещу Джорджия, вече не беше основен проблем на Окинава Арена. 14-годишният Тайс също направи добро представяне пред 6634 зрители. Дончич вкара 23 гола, но не намери подкрепа от своите съотборници.

Франц Вагнер все още има въпроси

„Медицинският отдел свърши невероятна работа с Денис“, каза Хърбърт за бързото завръщане на Шрьодер в Magenta Sport преди състезанието. Франц Вагнер не успя. Крилото на Орландо Меджик пропусна четири поредни мача на Световното първенство. Завръщането не е предрешено до първия финален турнир в Манила. „Франц е много близо. Трудно е да се каже. Мисля, че това е достатъчно за сряда“, каза Хърбърт.

Срещу Словения и Дончич той трябваше да се справя без него и със силна резерва Айзък Бонга. Европейските шампиони от 2017 г. изпратиха звездата от НБА Дончич многократно в зоната в началото. Първоначално Германия не успя да намери противоотрова за мощните си противници и скоро изостана.

След това дойде незабравима интерлюдия, първо Шредър атакува Тес, а след това Хърбърт и Шредър се сблъскаха. Въпреки непостоянното отбелязване на голове, треньорът даде пример, като изведе младия Юстъс Хорац на мястото на Шрьодер.

„Болки в гърба“ Германски баскетболисти се притесняват от победата на капитана Шрьодер над Джорджия Баскетболистите поддържат перфектен рекорд на Световното първенство Без математически игри Треньорът по баскетбол Херберт разчита на победи в групите

Разликата беше намалена, когато Шрадер се върна след почивка от около седем минути и половина. Шрьодер и Тайс се помириха в бандата, а Хърбърт, след кратък спомен, също се довери на установения постоянен персонал. В резултат на това преднината продължи да расте.

Побеждавайки домакините Япония, фаворитите Австралия, Финландия, Грузия и Словения, Германия е един от само двата отбора, стигнали до финала без загуба. Първият медал на Дирк Новицки от Световната купа от 2002 г. изглежда е наблизо. В понеделник учениците на треньор Хърбърт ще се отправят към Манила от остров Япония с чартърен полет. (dpa)