Great Britain falls to Slovakia with 7-1 defeat in the Ice Hockey Women’s World Championship

Великобритания претърпя тежка загуба със 7-1 от топ поставените Словакия в Дивизия 1 Група B на Световното първенство по хокей на лед за жени в Латвия. В мача Словакия пое контрола в началото с два бързи гола в Рига. Въпреки това, Кейти Марсдън успя да даде надежда на GB с добре пласиран удар в долния ъгъл, довеждайки резултата до 2-1 в края на началния период.

Въпреки усилията на Марсдън, Словакия продължи да доминира в мача, като отбеляза още четири гола в средната част, последвани от още един гол в последната минута, довеждайки крайния резултат до 7-1. Ема Галисова се отличи като голмайстор за Словакия, като допринесе с два гола за впечатляващата им победа.

Марсдън беше призната за играч на мача на Великобритания за решителното си представяне, докато вратарят на Словакия Андреа Рисианова получи наградата за изключителните си спасявания в последния период, които помогнаха за победата на нейния отбор. С тази загуба Великобритания вече изостава на пет точки от Словакия, с една победа, една загуба и една загуба в продълженията в трите си мача досега.

Въпреки този неуспех, Великобритания се готви да се изправи срещу Словения следващия петък, 5 април, последван от финален мач срещу домакина Латвия на следващия ден. Първият отбор в групата ще спечели промоция в Дивизия 1 Група А, добавяйки още по-голям натиск за Великобритания, докато се борят за място в следващия кръг.