Каква гледка! Юношите на Хърватия загубиха с 3-0 на финала, отнемайки точка от европейските шампиони.

Младият хърватски национален отбор U-19 на закрито завърши наравно 3-3 с Испания във второто си участие на Европейското първенство в Пореч.

Отборът на Дуя Малетич загуби първата си среща от Франция (6-6) в последната секунда при поредица от злощастни обстоятелства, но успя да спечели равенство срещу европейския шампион Испания в вълнуващо състезание. Финал.

Испанецът имаше голямо предимство на полувремето (3-0), но Хърватия игра много по-добре в останалата част с Йосипович (36 гола), Баришич (38 гола) и Йедвай в последните шест минути (39). гол), Хърватия успя да спечели. Планирам.

Хърватия има две точки пред последния мач от групата срещу Португалия в сряда, докато Франция и Испания имат по една точка, за да се изправят един срещу друг в последния мач.

Първите два отбора от групата се класират.