Olympic champion Clement Noel leads before heavy rain cancels World Cup slalom with 31 starters

Проливен дъжд доведе до отмяна на слалома за Световната купа за мъже в Банско, България след 31 старта в първия манш. Това доведе до олимпийския шампион Клемент Ноел да поведе състезанието. Международната федерация по ски и сноуборд реши да прекъсне и в крайна сметка отмени събитието, тъй като условията не се подобриха.

Все още не е ясно дали състезанието ще бъде пренасрочено. Следващите два слалома трябва да се проведат в Палисейдс Тахо на 25 февруари и в Аспен на 3 март в Съединените щати. Дъждът по време на състезанието и мокрият сняг сутринта смекчиха трасето на Томба, влошавайки трасето.

След първите осем състезатели, никой не успя да завърши в рамките на две секунди от преднината на Ноел, значителна разлика във времето за състезание в слалом. Норвежкият състезател Тимон Хауган изостана на .27 секунди, а Хенрик Кристоферсен остана трети с .38 секунди разлика. Мануел Фелер, който води в класирането на дисциплината след седем състезания, изостана с 1.30 на пето място. Това е вторият слалом този сезон, който трябваше да бъде отменен поради лошо време.

Следващите състезания ще се проведат в Норвегия със спускане и супер-G в Квитфйел следващия уикенд. За тези, които искат да бъдат в крак с този спорт, повече информация за ски AP може да бъде намерена на https://apnews.com/hub/alpine-skiing.