Patrick Mahomes спечели Super Bowl LVIII MVP

Куотърбекът на Chiefs Патрик Махоумс поведе 13-игра, 75-ярдов драйв в продълженията, който завърши с тъчдаун пас от три ярда към Mecole Hardman. Това доведе Chiefs до победа с 25-22 над 49ers. Въпреки че изоставаше с 10 точки през първото полувреме, Mahomes успя да насочи отбора към победата, демонстрирайки способността си да се представя под напрежение.

Тази победа отбеляза третия път, в който Mahomes води Chiefs до победа в Super Bowl, втори път срещу 49ers, след изоставане с 10 точки. Малко след преминаването си към Хардман, Махоумс беше обявен за MVP на Super Bowl за трети път. Той завърши мача с 34-от-46 за 333 ярда, два тъчдауна и прихващане в първия удар на второто полувреме.

В допълнение към представянето си на подавания, Mahomes също направи игри с краката си, включително бягане от осем ярда, за да реализира решаващ четвърти даун и бягане от 19 ярда, за да реализира трети даун. До края на вечерта Mahomes имаше отборни 66 ярда за бързане. Това комбинирано представяне се оказа твърде много за защитата на 49ers.

Гледайки напред, сезон 2024 ще даде шанс на Mahomes да стане първият защитник, спечелил три поредни Супербоула. Предвид неговия опит и набор от умения, изглежда малко вероятно някой да заложи срещу него да постигне това историческо постижение.