САЩ победиха Италия в Манила на полуфинала на световното първенство

След Сърбия, която победи Литва с чиста победа, е известно и второто място на полуфиналите на Световното първенство по баскетбол. В Манила САЩ победиха Италия със 100-63 и завършиха в челната четворка.

Златните фаворити имаха 10 точки преднина в края на първата четвърт и бяха +22 точки (46-24) на полувремето. Стив Кер и неговият помощник очевидно казаха на играчите в съблекалнята, че не могат да се отпуснат, така че те се подготвиха от третата четвърт, с 37 нови коша срещу 20 в Италия. Завърших историята и последната четвърт беше просто рутинна работа. Американецът най-накрая спря точно на „стотката“.

Индивидуален играч на мача беше Михал Бриджис с 24 точки, 7 борби и отлична тройка (4 от 6), докато Тайрис Халибъртън също се представи отлично зад линията за 3 точки с тройка. 8 бяха успешни. Крилото на Юта Джаз Симоне Фонтекио бе водещ италианец с 18 точки.

След загубата в Китай през 2019 г. американците се надяват да вземат трофея, а следващите им съперници ще бъдат Германия или Латвия (сряда, 10:45). Може би най-вълнуващият от всички е четвъртият четвъртфинал, където Словения и Канада ще се срещнат (сряда от 14:30).