Словения се върна на еврото, а Франция спечели петата си…

Настоящият световен вицешампион Франция победи Ирландия с 2-0 на Парка на принцовете, за да спечели петата си победа в квалификациите за ЕВРО 2024.

Триколорите спечелиха петата си победа в група B с голова разлика 11-0, но можеха да изпуснат едно от първите две места, за да се класират за Евро в Германия, докато продължават да се класират. трудно за вярване

Голмайстори за победата на Франция бяха Орелиен Шоамени (19) и Маркус Тюрам (48). Празнуването на домакините можеше да бъде и по-убедително, но най-близо до попадението бе Усман Дембеле, който нацели дясната греда в 72-ата минута.

Във втория мач от група B Холандия победи Гърция с 3:0 в Айндховен. Най-интересното събитие се случи през първото полувреме, когато Холандия отбеляза и трите гола. Реализатори бяха Маартен Де Лоан (17 точки), Коди Гакпо (31 точки) и Уаут (39 точки).

В група Е Чехия и Албания играха 1:1 в Прага.

Домакините поведоха в 57-ата минута с гол на Вацлав Черни, преди Недим Вайрами да изравни в 66-ата минута.

След като беше унизена срещу Молдова (2-3), Полша трудно победи Фарьорските острови с 2-0.

Герой на мача бе Роберт Левандовски, който отбеляза и двете попадения. В 71′ реферът отсъди дузпа, след като играч от Фарьорските острови докосна топката с ръка. След две години чакане за гол на Националния стадион Левандовски не сгреши от дузпа. Голът му в 83′ само подпечата победата за домакините.

Финландия, Дания и Словения спечелиха група H.

Финландия победи Казахстан с 1-0 в Астана, за да се приближи още една крачка до класирането за европейското състезание. Победният гол отбеляза Оливър Адман в 78-ата минута.

Дания победи Сан Марино с 3-0 без инциденти с голове на Пиер-Емил Хубиарк (26), Йоахим Мале (28) и Йонас Уинд (40).

Словения и Северна Ирландия направиха добра серия в Любляна, като в крайна сметка домакините спечелиха с 4-2.

Словения откри резултата с гол на Андраш Спорал в третата минута, но Айзък Прайс изравни само четири минути по-късно. Но радостта на гостите беше кратка, тъй като Словения вкара още два гола преди края на първото полувреме, с Петър Стоянович (17) и Бенямин Сешко (42).

Джони Евънс затвори преднината в 53-ата минута, но само три минути по-късно Спорер вкара втори, за да върне домакините на две попадения.