СПЕЦИАЛНО ЗА МАНИЛА: Бертенс пропусна стрелба за три точки в големия празник на Германия срещу САЩ на полуфиналите!

Германия е третият отбор, достигнал до полуфиналите на Световното първенство по баскетбол, което ще се проведе в Индонезия, Филипините и Япония.

Германия се класира за полуфиналите, след като победи Латвия с 81-79 в Манила, след като САЩ и Сърбия се класираха за четвъртфиналите във вторник.

Беше перфектно равенство през по-голямата част от мача, кош след кош, но накрая германецът успя да натисне до +14 (74-60) в последната част и изглеждаше, че играта е прекъсната.Точно тогава латвиецът направи три три -пойнтери за равенство на -5. Тогава германецът отново стигна до +10, но смелият латвиец не се предаде и усложни мача още повече.

Великият Артур Загерс вкара в най-големия мач в живота си, за да направи -2 35 секунди преди края, Денис Шрьодер пропусна шут за противника, но Давид Бертанс вкара дълга тройка. Извадих го и издадох звук „“. сирена.

Срам за Латвия. Те играха силно и смело над възможностите си, държейки Шрьодер далеч от обръчите, но имаха нужда от малко късмет, за да победят силна Германия. На кого не му пука за латвийците днес…

Загарс бе най-резултатен в мача с 24 точки, Бертанс добави 20 точки, докато Вагнер (16 точки, 8 борби) и Обст (13 точки, 3 3/6) се отличиха за Германия. Шрадер направи унищожителен удар и завърши мача с девет точки (4/18).

Германците ще се изправят срещу американците на полуфиналите на СП, а Словения и Канада се борят за дъното на полуфиналите.