Сръбският народ е бесен след болезненото поражение, казвайки: „Аз съм долу!“ Нов шамар и потоп“

В края на миналата година орлите летяха високо в Катра и след това се приземиха болезнено. Сърбия влезе на световното първенство с големи надежди, но отново остана разочарована, след като отпадна от груповата фаза. Това потуши националната еуфория след победата над Португалия и внесе ново отчаяние в сръбския футбол. Те се надяваха да измият горчивината си, като спечелят първото си място на Европейско първенство от 2000 г. насам, но дори и тогава вероятно ще бъдат измъчвани от стрес и проблеми. След два неуспеха, нов негативен играч се присъедини към националния отбор.

Сърбия едва успя да вземе точка от България през юни и загуби с 2-1 у дома от Унгария в петата си евроквалификация в четвъртък. Късметът на „орлите“ е, че са в група, която печели сравнително лесно, а съперник за второто място е Черна гора, която направи реми с Литва (2-2).

Сърбите се надяваха да завършат на първо място в своята група, независимо дали пътят към еврото е отворен или не, но мачът и качеството, което показаха, не са достатъчни за това. Разбира се, сръбският народ е разочарован след поредния инцидент.

– Преминете от блясък към отчаяние само за 2 минути. „Орлите“ слязоха на „Маракана“, но великият Дибуш защити всичко и донесе голяма победа на унгарците! Kurar написа, а Nova.rs добави:

– Нов удар за Сърбия: Унгария се завръща на върха с важна победа в Белград. Еврото все още е далече за „орлите“.