Убедителната мечка Сабарженко победи китайките и спечели полуфинала срещу Русия

Руският тенисист Даниил Медведев достигна до полуфиналите на последния турнир от Големия шлем за годината US Open, побеждавайки сънародника си Андрей Рубльов с 6-4, 6-3, 6-4 на четвъртфиналите. Мачът изглеждаше лесно спечелен от Медведев, но по-голямата част от мача беше равностоен, като Рублиев взимаше глава във всеки сет, преди да загуби.

Рублиев започна мача с 3-0, но Медведев се пребори за трети пореден гейм, отбелязвайки нов пробив при 5-4, за да вземе първия сет. Рублиев започна добре втория сет. След това вдигнахме с 3-1, но загубихме пет поредни игри, оставяйки два сета назад.

Рублиев отвърна на удара и даде всичко от себе си, за да спечели две точки за пробив в третия сет. Мачът обаче не влезе в продължения, а завърши в три сета. Последната партия от мача беше отлична, като Рубльов спаси четири точки. Но той не стигна по-далеч и историята му това лято в Ню Йорк приключи тук.

Медведев стигна до полуфиналите на единствения турнир от Големия шлем, който спечели в кариерата си. Най-добрият беше Ню Йорк през 2021 г. Рубльов все още не е достигал полуфинал на турнир от Големия шлем. Той е достигал четири пъти до четвъртфиналите на US Open, два пъти на Australian Open и Roland Garros и веднъж на Уимбълдън, но никога не е достигал до полуфинал.

На полуфиналите Медведев ще се изправи срещу победителите от мача номер едно, испанеца Карлос Алкарас и германеца Александър Зверев. Новак Джокович от Сърбия и Бен Шелтън от САЩ се класираха за полуфиналите във вторник.

Беларуската втора поставена Алина Сабарженко от Откритото първенство на САЩ, последният турнир от Големия шлем за годината, победи лесно китайката Цинвен Джън с 6-1, 6-4 на четвъртфиналите. Откриването на двубоя показа как ще протече двубоят, като сабърженка спечели първите пет партии. В допълнение, 23-ият поставен Zheng спечели само четири точки в тези пет игри.

Китайката игра много по-добре във втория сет, като пробивът реши всичко, а Сабарденка беше достатъчно добра, за да завърши в челната четворка. Сабърженка продължи серията си в турнирите от Големия шлем тази година. Той спечели Откритото първенство на Австралия и се класира за полуфиналите на Ролан Гарос и Уимбълдън.

На полуфиналите Самбарженка ще се изправи срещу победителката от мача между Мадисън Кийс от САЩ и Маркета Бодросова от Чехия. Във втория мач Гауф и Мухова ще се срещнат на полуфинал.