По време на своята презентация Imad се застъпи за културна промяна във висшето образование и покани участниците да проучат потенциални решения за епидемията от прегаряне, която тормози институциите в цялата страна. Централна тема беше концепцията за създаване на „устойчиви пространства“, в които колеги и студенти, особено тези от исторически недостатъчно обслужван и маргинализиран произход, могат да бъдат оборудвани с необходимите умения, ресурси и подкрепа, за да се справят с различните предизвикателства, които срещат, както и да учете и израствайте от тези преживявания.
На няколко места Имад направи пауза и помоли присъстващите да сформират малки групи на масите си, за да обсъдят понятия като травма между поколенията и възстановителен хуманизъм – което подчертава важността на лечението на вредите, причинени от исторически несправедливости и системно потисничество – и как те могат да се справят или приложат тези концепции в тяхната работа.
След всяка дискусия в малка група Имад поиска доброволци, които са готови да споделят храна за вкъщи с цялата стая. Сред повдигнатите идеи бяха намирането на начини да се помогне на студентите да се ориентират по-добре в наличните за тях ресурси в кампуса; работа за оспорване на вкоренените неравенства, които все още могат да присъстват в системата на висшето образование; и изследване кои неизказани „споразумения“ във висшето образование могат да бъдат вредни.
В крайна сметка участниците се отдалечиха от събитието с колективно чувство за овластяване да направят своите курсове по-„устойчиви на прегаряне“, да се свържат с учениците за чувствата им относно курса и да са готови да направят корекции, включително намаляване на съдържанието, ако е необходимо, докато все още постига целите на обучението. „Можете да мислите за устойчивостта като за противоположност на прегарянето“, каза им Имад. „Устойчивостта е нашата способност да се възстановим, когато преживеем нещастие или травма. Наистина е важно да имате предвид, че устойчивостта не е универсална за всички.“
Бъдещите сесии ще се провеждат през зимните и пролетните квартали. Информацията относно регистрацията за бъдещи събития ще бъде публикувана на уебсайта на поредицата Equity in Mental Health, когато подробностите бъдат финализирани.