Вижте какво мисли треньорът Кристиан Фиер за нападателя на U23 Юлиан Кания

Юлиан Кания (21) все още е гореща тема в 1. ФК Нюрнберг.

След само два дни тренировки, U23 централният нападател направи своя професионален дебют в приятелска победа с 3-1 срещу отбора от Бундеслигата FC Heidenheim, противно на първоначалното обещание на мениджъра.

И изненадващо Кания, който влезе от пейката през второто полувреме, беше не само един от най-добрите играчи на FCN, но и спокойно вкара за 2-1. Кания също допринесе за победата с 3-1 (отличен фаул на Йоханес Гайс). С тази скорост нападателят от регионалната лига (който вече отбеляза 11 гола в осем мача) дори може да се превърне в тайно оръжие срещу Франкенби (15 септември).

Говорейки пред Bild, 43-годишният треньор на FCN Кристиан Фийл каза, че няма да изключи Кания да тренира отново с професионалистите от понеделник.

Испанец: „Не исках Кания да играе, защото знам, че отборът U23 трябва да играе през уикенда. Той е добро дете, показа какво може и в какво все още не е много добър, сега, когато знаете. добавете го за една или две тренировки може би.“

Едно нещо е ясно: Kania не само вкара два пъти в 45-те минути след почивката, но и надигра своя колега нападател Кристоф Дуфелнер, 25, през целия мач. Това, което изглеждаше като досадна и трудна задача за бившия играч на Дрезден, сега изглежда лесно и сигурно за Кания.

Треньорът на Хайденхайм и бивш играч на клуба Франк Шмид (49) също попита местните журналисти няколко пъти след мача за „тази фланелка с номер 44“.

Шмид каза за бившия си клуб: „Клубът отново стана много солиден, особено след смяната на младите играчи. Вече виждаме днес, че FCN е жив и ни затруднява живота.“

Особено този Джулиан Каня! Шмид не е единственият, който ще помни това име отсега нататък…