Юве победи Кастелани с 2:0 на Емполи

Благодарение на крака на Данило и гола на Киеза на финала, Ювентус победи Емполи като гост в валиден мач в третия мач от Серия А. Ал Кастелани направи 2-0, а Влахович също пропусна дузпа. Той е хипнотизиран от Бериша.

След равенство у дома срещу Болоня, отборът на Макс Алегри бързо се върна, за да спечели и да се изкачи до седмо място в таблицата, зад Интер Милано. Това беше третата победа с нокаут в толкова мачове за отбора на Паоло Санети и те са единственият отбор, който остава с нула точки и нула голове.

Двубоят започна в полза на черно-бялата формация и в 10-ата минута въвеждането на Данило вече беше повело, но корнер на Костич беше наказан за фаул при единоборство с Бериша. Въпреки това Ювентус продължи да играе встрани и самият Данило откри резултата в 24-ата минута, превръщайки изгубена топка в наказателното поле в злато преди всеки друг в схватката и чукна още един корнер на Костич.

Във финала на първото полувреме отборът на Алегри беше наказан за съмнение за фаул срещу Гати и имаше златен шанс да отбележи дубъл, но Блахович имаше реактивен Бериша, който успя да блокира в две фази. Ще бъдете хипнотизирани от дузпата.

В началото на дузпите Киеза беше най-активният и опасен човек на Ювентус, като първо се блокира, за да се справи с вратаря, пращайки го право назад няколко минути по-късно и пропускайки златна възможност.

Емполи успя да остане жив, но се бореше с главоболия от по същество неактивния Перин, докато голът на новака Погба в 66-ата минута видя потенциална асистенция от последната аномалия на Блахович. Отменен поради правно положение. Сигурното попадение обаче падна в 82-ата минута. Киеза бе изстрелян в открито поле от Милик и след като изпревари Бериша по пътя (и издържа на контакт), той вкара празна врата и направи 2-0. Напълно възстановените „бианконери“ на два пъти се доближиха до сет, първо чрез Милик и след това чрез Кийн, като удариха съответно гредата и гредата.