Зверев губи от Алкарас на четвъртфиналите на US Open

Александър Зверев поздрави Карлос Алкарас, помаха за кратко на публиката и бързо изчезна в катакомбите. След чиста загуба от световния номер 1, олимпийските шампиони пропуснаха шанс да стигнат до полуфиналите за трета поредна година на US Open.

На 26-годишния Хамбург, изтощен от усилията си на 16, му липсваше изненадващо количество енергия. След 2 часа и 30 минути Зверев трябваше да победи 20-годишния защитаващ шампиона на Испания с 3:6.2. Сряда следобед в 6:00, 4:06 (местно време). Аз давам.

Приложението Daily Mirror Доставя най-новите новини, информация и анализи направо на вашия смартфон. Също така дигитални вестници. Изтеглете го тук безплатно.

Два дни след драматичната си победа над италианеца Яник Синер, Зверев не изглеждаше много добре и получи лечение след втория сет. „Той много се опита да се върне. Много, много съм щастлив, че той се върна тук“, каза Алкарас след победата. Миналата година Зверев пропусна шоуто в Ню Йорк поради тежка контузия на глезена.

Бившият номер 2 в света трябва да чака първата си победа в Големия шлем. Алкарас със сигурност не е играл на най-високото си ниво, но ще се изправи срещу руснака Даниил Медведев в първия кръг в петък.

След 21 часа температурата достигна 28 градуса и условията отново се усложниха.

„Много съм щастлив да се върна тук. Не можех да го направя, докато бях контузен“, каза Зверев преди да влезе на най-големия тенис корт в света. „Ще направя всичко възможно. Надявам се, че ще бъде забавен мач.” Очакванията обаче не се оправдаха. Зверев прекара почти шест часа повече на корта от Алкарас на US Open и беше ясно, че е прекарал повече от 14 часа на корта в четири мача.

Зверев не тренира във вторник след епичен осминафинален мач със Синър. „Да видим как Саша ще се възстанови“, каза с предчувствие руснакът Даниил Медведев малко преди съперникът на полуфинала да бъде решен. — Не се чувстваше добре през последните два дни.

След 21:00 ч. температурата отново беше висока с температура от 28 градуса по Целзий, но нищо в сравнение с влажния въздух на осминафиналите. В началото Зверев не показа признаци на умора и издържа силен мач срещу опонент шест години по-млад от него. , в първите минути.

Ледена кърпа за Александър Зверев

Зверев стреля с максимална скорост от 220 км/ч и Алкарас бързо отговори. Испанецът се опита да доминира в мача от самото начало с тежките си атакуващи удари. Той обаче направи някои ненужни грешки в началото. При смяната на страните Алкарас имаше необичайно дълга дискусия със съдията.

Решителната фаза на мача дойде в рамките на десет минути. Първо, когато резултатът беше равен 3-3, Зверев изпусна първия от двата си брейкбола с лека грешка от бекхенд. В следващия гейм Алкарас взе подаването на германеца. След четири точки изоставане, двукратният победител в турнири от Големия шлем взе първия сет за общо 48 минути.

Лидерството на спечелилия кандидат разсея напрежението в публиката. За разлика от двубоя между Зверев и Синър, 23-хилядната публика на стадион „Артър Аш“ далеч не беше наелектризирана.

Колона за велосипеди „Wicked“ Електронните велосипеди са страхотни, но твърде тежки Как мъжете намаляват жените в шаха „Той гледаше гърдите ми през по-голямата част от мача“ Стартиране на Фитнес Бундеслигата Многобройна борба срещу стереотипите

В третата партия от втория кръг Алкарас отново успя да направи брейк и ликува с ликуващ скок. Испанецът сега изглеждаше доста по-спокоен и се опита да вкара топката след точката за пример. Зверев се поклони и дръпна към пейката, когато Алкарас сервираше отново.

След като загуби втория сет, немският номер 1 уви пакет с лед около врата си, извика физиотерапевт, взе медицинска почивка и изчезна в съблекалнята. Алкараз го чакаше на площада без риза. Испанецът не беше ентусиазиран, но Зверев пропусна още три шанса за пробив. При изравнения резултат 4:4, Алкарас възвърна духа си, открадна сервиса на Зверев и се радваше мигове по-късно. (dpa)